Exkurze v ČNB

Dne 23.11.2021 jsme s žáky Ekonomického lycea navštívili expozici brněnské pobočky České národní banky. Expozice „Lidé a peníze“ byla v Brně vytvořena ve spolupráci s Moravským zemským muzeem a sídlí na Rooseveltově 18, v centru Brna. Prohlídka studentům nabídla unikátní pohled na historii vývoje peněz, ucelený vývoj měny v českých zemích a také jsme shlédli unikátní dokumenty dokládající historii měnové politiky, platidla a ukázky ochrany peněz. Neméně zajímavá byla část prezentace padělků vyskytujících se na našem území spolu s odborným výkladem a osobní ukázkou.
Součástí expozice byla i výstava „Krása ve skle a kovu“, která představila dílo jednoho z nejvýznamnějších tvůrců československých a českých mincí Jiřího Harcuby, autora například české pětikoruny.