Exkurze do Jaderné elektrárny Dukovany

Dne 24.11.2021 studenti IT i EL navštívili Jadernou elektrárnu Dukovany. Naše cesta předčila mnohé očekávání. Expozice je postavena v jádru infocentra přímo v areálu elektrárny což jen umocňuje celkový zážitek z cesty. Prohlídka nám představila špičkovou audiovizuální techniku v moderním kinosále, ale hlavně měli studenti možnost nezůstat jen u teorie a vše si také na vlastní kůži vyzkoušet. Začalo to cestou paliva od A do Z. Velmi zblízka se seznámení s výrobním blokem i se samotným jaderným reaktorem. A nakonec jsme sfárali až na dno uranového dolu. Radioaktivitu jsme si domů neodnesli :-), ale nezapomenutelné zážitky určitě ano.