Exkurze do Technického muzea Brno

V úterý 12. dubna 2022 navštívili studenti 2. ročníku Ekonomického lycea Technické muzeum v Brně. Ve stálých expozicích se vrátili v čase a prohlédli si historické automobily, exponáty věnující se např. vývoji a pokroku v oblasti výpočetní a sdělovací techniky a optiky. Kromě toho probíhala v muzeu výstava s názvem Stroje Leonarda da Vinci, která nabídla více než 50 modelů da Vinciho strojů, které vytvořili italští řemeslníci přesně podle jeho plánů a návrhů. Funkčnost některých z nich si mohli studenti sami vyzkoušet. Vedle  uvedených modelů byly k vidění i reprodukce slavných da Vinciho obrazů, jako je Mona Lisa, Poslední večeře, Dáma s hranostajem a další.